Prima Aprilis ;-)

Autor: Łukasz Czepiński
2 IV 2012


Data 1. kwietnia zobowiązuje, dlatego i na Dinozaury.com! nie omieszkaliśmy skorzystać z okazji, by wzajemnie się „wkręcać”.

Zaczęło się już około północy, kiedy to Maciej „Nazuul” Ziegler wrzucił świetnie przygotowanego newsa stylizowanego na streszczenie prawdziwej pracy naukowej, która miałaby raz na zawsze rozwiązać kwestię synonimizacji taksonów Triceratops i Torosaurus (tutaj). Nieco później zaprezentowany został nowy wygląd Encyklopedii Dinozaury.com!, który był… zrzutem ekranu w formacie .jpg – rozwiązanie to miało za zadanie pozbyć się problemów związanych z funkcjonowaniem encyklopedii (tutaj). Ponieważ Dawid, Tomasz „Ag.Ent” i Weronika wyrazili swoje obawy związane z tym kontrowersyjnym pomysłem, powstała specjalna ankieta, która w (quasi-)demokratyczny sposób miała zadecydować o ostatecznej wersji Encyklopedii (tutaj).

W międzyczasie Tomasz Singer ogłosił, że nie będzie dłużej aktywny, ponieważ stracił pasję i był krytykowany przez innych użytkowników (tutaj). Maciej odebrał to w sposób personalny, wyrażając swoją skruchę. Na nic to jednak pomogło – wykorzystując odpowiedni moment, wspólnie z Ag.Entem stwierdziliśmy, że należy zakończyć samowolkę Macieja poprzez jego zbanowanie (i otrzymanie jednoznacznego avatara).

W tym samym czasie Dawid Mazurek stwierdził, że nie odpowiada mu polityka personalna administratora, wobec czego odchodzi z forum. Mateusz poczuł się samotny, jako jedyny Ekspert na Forum, i postanowił dołączyć do Dawida i Tomasza w roli nieobecnego. Maciej zdążył założyć nowe konto i zagrozić spamowaniem całego forum, a wszystko ostatecznie skończyło się zamknięciem forum i zapowiedzią przywrócenia „starych, dobrych czasów” (tutaj), poprzedzoną ostatnią zagadką w forumowym quizie (tutaj).

Działo się dużo, było pomysłowo, a niektórzy wysyłali mi wiadomości, by się upewnić, czy aby w istocie chodzi o prima aprilis 😉

Dzięki wszystkim za dobrą zabawę – na forum, stronie i profilu na facebooku!


Zobacz też: